Często zadawane pytania

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu elektrolizy:

– choroby zakaźne
– AIDS
– nowotwory
– choroby skóry
– stany zapalne skóry
– zaburzenia immunologiczne
– przebyta operacja lub anomalie zastawek serca
– obecność rozrusznika serca, protez stawów, implantów metalowych ( indywidualnie)
– przyjmowanie leków: przeciwzapalnych, antybiotyków, antydepresanty, antykoagulanty, antyhistaminowe, hormony, kortyzon
– ciąża
– alergie
– cukrzyca (zaawansowana, niegojące się rany)
– astma
– padaczka
– zapalenie wątroby (B-A-C)
– świeże rany i ubytki skórne
– niska krzepliwość krwi
– zaburzenia krążenia

W przypadku menopauzy, chorób tarczycy i hormonoterapii nie zaleca się wykonanie zabiegów elektrolizy, ponieważ stan owłosienia może się zmieniać. Zalecana jest konsultacja endokrynologiczna.

Jak przygotować się do zabiegu elektrolizy:

Nie trzeba szczególnie przygotowywać się do zabiegu elektroepilacji, jednak zaleca się nie opalać przez pierwsze 24 h przed i 48 h po zabiegu.

W przypadku bikini: pierwsze 48 h po zabiegu nosić bieliznę z białej bawełny,

Pachy: unikać antyperspirantów przez pierwsze 48 h po zabiegu,

Twarz: zaleca się nie stosować makijażu przez pierwsze 24 h po zabiegu.

Natomiast jeśli skóra jest sucha, to żeby zabieg był bardziej komfortowy, byłoby dobrze co najmniej 12 godzin przed zabiegiem nawilżyć skórę kremem lub serum, nawilżyć organizm od środka (np wypić kilka szklanek wody). Najlepiej nie pić kawy/coli i nie palić (żeby nie pobudzać receptorów).

Możliwe reakcje skóry:

  • Zaczerwienienie w miejscu zabiegu.
  • Lekka opuchlizna.
  • Uczucie ciepła i/ lub lekkie mrowienie.

Objawy te znikają zazwyczaj w ciągu kilku godzin po zabiegu.

Czy to boli?

Zabieg jest bezbolesny lecz odczuwalny (gdyż niszczone są unerwione struktury rozrodcze włosów).

Wszystko jednak zależy od progu bólowego i obszaru, który jest poddawany elektrolizie. Na przykład nogi, broda, policzki będą raczej mało odczuwalne, natomiast obszary wrażliwe same w sobie (bikini głębokie, górna warga, brodawki sutkowe) mogą być bardziej odczuwalne. W tym przypadku obszary te mogą być znieczulone w celu zmniejszenia dyskomfortu podczas zabiegu.

Klientki które redukowały owłosienie za pomocą lasera lub IPL mowią, że zabiegi elektroepilacji odczuwa się mniej niż laser lub wosk.

Wykonywałam zabiegi laserowej depilacji ale zostały mi włosy, czy mogę usunąć je za pomocą elektroepilacji?

Tak, jak najbardziej, lecz trzeba liczyć się z tym, że zabiegi mogą być bardziej czasochłonne niż zabiegi przy użyciu lasera, ze względu na to, że jest to bardzo precyzyjna praca, gdzie każdy włos usuwa się pojedyńczo.

Czytałam/em lub ktoś mi mówił, że po elektorepilacji pojawiły się blizny, zaczerwienienia lub ropne bąble, po kilku miesiącach od wykonania zabiegu. Czy elektroepilacja często powoduje takie skutki uboczne?

Takie skutki uboczne mogą się pojawić po nieprawidłowym wykonaniu zabiegu elektroepilacji. Zazwyczaj mogą one być wykonywane na urządzeniach starszej generacji i / lub niższej klasy, przy nieodpowiednim doborze programów i ustawień, niedopasowaniu igieł do włosa, wielokrotnego użycia tej samej igły dla klientki/ klienta lub wtedy, gdy igły nie są izolowane. W salone Apistylus używamy jedno z najlepszych i nowocześniejszych urządzeń firmy Apilus, używamy jednorazowe izolowane igły, natomiast zabiegi wykonuje tylko doświadczony personel.